Dlaczego warto postawić na dom w góralskim stylu?

Domy góralskie to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie unikatowy klimat. Zdecydowanie różnią się one od tradycyjnych budynków. Mają swój niepowtarzalny charakter, którego nie można podrobić. W dzisiejszych czasach taki domek możemy wznieść w dowolnym miejscu. Dodatkowym atutem jest korzystna cena – dotyczy to w szczególności gotowych projektów.

Charakterystyka stylu góralskiego

Niemal każdy dom góralski wykonywany jest z drewnianych bali. To w dużej mierze dzięki nim budynek prezentuje się wyjątkowo. Cechą charakterystyczną są kamienne podmurówki, czy też werandy. Taras nie tylko wpływa na wygląd domu, ale również jest niezwykle funkcjonalny. To świetna opcja dla tych, którzy preferują relaks na świeżym powietrzu.

Domy w stylu góralskim wyróżniają się również dwuspadowym dachem. Zazwyczaj posiadają one drewniane okna, które idealnie wpasowują się w stylistykę. Oczywiście projekt może zostać zmodyfikowany i dopasowany do własnych upodobań. Nie ma konieczności sztywnego trzymania się ram.

Zalet domów w góralskim stylu

Projekty domów w stylu góralskim są zróżnicowane. Znalezienie właściwego nie powinno być dużym problemem. Warto również wspomnieć, że budynki z bali stawiane są w ekspresowym tempie. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy chcą uniknąć budowy ciągnącej się przez długie miesiące. Budowa domu w stylu góralskim może zamknąć się w kwocie 150 tys zł. 

Opisywane domy są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale również trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Dobrze zaimpregnowane drewno nie wilgotnieje, co zmniejsza ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów. Do pozostałych atutów można zaliczyć:
– solidną i mocną konstrukcję,
– zdrowy mikroklimat panujący wewnątrz budynku,
– niski koszt zakupu gotowego projektu,
– wysoką energooszczędność.